The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Boccia

bocciaCHARAKTERISTIKA:

Šport, ktorý je určený najmä pre spastikov a vozičkárov s podobným neurologickým postihnutím, bol pôvodne vyvinutý ako hra pre rekreačné účely. Jej základy siahajú až do starovekého Grécka. Po prvýkrát sa predstavila na paralympijských hrách v New Yorku v roku 1984. Muži a ženy súťažia spoločne o cenné kovy v siedmych súťažiach (individuálnych, párových a tímových). Jednotlivci a páry hrajú na štyri sety, tímy na šesť setov. Rozmery ihriska sú 12, 5 x 6 m a jeho povrch musí byť rovný a hladký, napríklad dláždený, drevený alebo umelý podklad. Hrá sa približne v 50 krajinách sveta a riadi ju Medzinárodný výbor pre bocciu  (International Boccia Comission), ktorý je súčasťou medzinárodnej organizácie CR-ISRA (Cerebral Palsy Intenrnational Sports and Recreation Association). Podstatou hry, vyžadujúcej presnosť a vysokú koncentráciu hráčov, je hádzanie loptičiek čo najbližšie k špeciálnej terčovej lopte, nazvanej  “jack”. Do programu olympijských hier nie je zaradený žiadny šport podobný boccii.

 

 

SLOVENSKO:

Prvý kontakt s bocciou na Slovensku nastal po paralympijských hrách v Atlante v roku 1996, kedy priniesli MUDr. Danica Studená a MUDr. František Pisarčík historicky prvý set loptičiek určených pre hru boccia. Tento nový druh športu začala u nás ako prvá trénovať v tom čase študentka FTVŠ  v Bratislave Zuzana Gabková, ktorá študovala odbor trénerstvo zdravotne oslabených, a popri tom sa venovala práci s telesne postihnutými v rámci SZTPŠ. Svoju pozornosť zamerala na vtedajší  Ústav sociálnej starostlivosti - dnes Domov sociálnych služieb pre deti, dospelých a zariadenie chráneného bývania GAUDEAMUS na Mokrohájskej ulici v Bratislave. Od toho momentu sa začala odvíjať úspešná éra nového a dovtedy nepoznaného športového odvetvia. Športovci, ktorí mali a majú záujem venovať sa boccii, musia prejsť národnou klasifikáciou, kde musia spĺňať kritériá postihnutia vhodného pre tento šport na základe diagnózy a funkčného hľadiska všetkých končatín pri neurologickom vyšetrení. Táto práca priniesla svoje plody -  dvojica  Martin Strehársky a Róbert Ďurkovič sa medzitým prebojovala dvakrát na PH - do Atén 2004 a Pekingu 2008. Na prvej z nich obsadili v súťaži párov kategorie BC4 štvrté miesto a rovnaké umiestnenie si M. Strehársky zapísal aj v súťaži jednotlivcov. V prvej desiatke sa umiestňujú pravidelne aj na MS, ME či Svetovom pohári. Na ME 2009 v Portugalsku vybojoval Róbert Ďurkovič bronzovú medailu!

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

Mgr. Martin Gabko, reprezentačný tréner, 

0908 707 148

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">

Jozef Blažek – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Boris Klohna – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (záujemcovia z Východného Slovenska)

Ďalšie informácie nájdete na web stránke www.boccia.sk

 

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

Predseda: Pavol Král

Členovia: Matúš Grega, Martina Kinčešová, Róbert Ďurkovič, Jozef Blažek

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!