The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
Na stránke SZTPŠ sú od 17.7.2017 v sekcii "Formuláre" zverejnené aktualizované tlačivá.                      Na stránke www.spv.sk budú dňa 7.11.2017 zverejnené nové informácie o zimných kempoch mládeže v rámci projektu Hľadáme talenty 2017 spolu s elektronickou prihláškou. Tešíme sa na Vás!

Curling na vozíku

curlingCHARAKTERISTIKA:

Jeden z najmladších športov vôbec, vyžadujúci vysokú dávku stratégie a hráčskej zručnosti, sa vo svojej modifikácii pre postihnutých športovcov predstavil po prvýkrát na Svetovom pohári v roku 2000 vo švajčiarskej Crans - Montane. Na IX. ZPH v roku 2006 v Turíne už bol oficiálne zaradený do programu hier. Hrajú ho telesne postihnutí športovci a v zložení tímov sa vyžaduje kombinácia žien a mužov. Je určený pre postihnutia dolnej časti tela (nohy, chrbtica, miecha, skleróza multiplex, amputácie), ktoré vyžadujú invalidný vozík pre každodennú mobilitu. Curling na vozíku sa riadi pravidlami Svetovej curlingovej federácie (WCF) s jedinou výraznou odchýlkou  – vozičkárske tímy nevyužívajú zametanie pred posúvanými kameňmi. Hrá sa už vo viac než 20 krajinách sveta.

 

 

 

 

 

SLOVENSKO:

Slovenský tím sa už niekoľko rokov zúčastňuje na rôznych turnajoch v zahraničí a má za sebou aj prvé úspechy. Pri svojej prvej účasti na Majstrovstvách sveta v roku 2012 obsadil fantastické 4. miesto. V roku 2013 obsadil na majstrovstvách sveta 7. miesto, čím si definitívne zabezpečil účasť na ZPH 2014 v Soči. Veľkým prínosom pre tréningový proces je aj prvá curlingová hala v bratislavskom Ružinove, vďaka ktorej už naši hráči nebudú musieť cestovať za prípravou do zahraničia. V tíme sa objavili aj známe tváre z letných športov – paralympijskí víťazi v lukostreľbe resp. stolnom tenise Imrich Lyócsa a Alena Kánová, ďalšími hráčmi sú Radoslav Ďuriš (kapitán), bývalý združenár Dušan Pitoňák a Branislav Jakubec. Predsedom športovo-technickej komisie a reprezentačným trénerom je František Pitoňák. Vyzdvihnúť treba príkladnú spoluprácu zo Slovenským curlingovým zväzom.

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

Mgr. František Pitoňák, reprezentačný tréner

Mobil: +421 911 013 700

e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.">

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

Predseda: Pavol Pitoňák

Členovia: Radoslav Ďuriš, František Pitoňák, Monika Kunkelová

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!