The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Lukostreľba

lukostreľbaCHARAKTERISTIKA:

Ľudia s postihom pohybu sa začali venovať lukostreľbe už pred viac než 60 rokmi. Aj keď v počiatkoch, tak ako pri iných športoch, to brali iba ako oddychovú, prípadne rehabilitačnú aktivitu.  Prvá súťaž telesne postihnutých v lukostreľbe sa uskutočnila v roku 1948 v nemocnici v britskom Stoke Mandeville počas medzinárodných hier postihnutých, na ktorých sa zúčastnilo 130 športovcov z dvoch krajín. V roku 1960 sa predstavila svetu ako paralympijský šport počas hier v  Ríme. Odvtedy je pravidelne na programe najväčšieho sviatku paralympijsjkého športu a zaznamenala veľký progres. Vďaka technickému rozvoju majú lukostrelci k dispozícii stále modernejšie luky, rastie počet záujemcov o tento šport a k jeho zatraktívneniu prispeli aj zmeny pravidiel, ktoré umožňujú účasť širšiemu počtu športovcov. Lukostreľba, ktorá je testom presnosti, koncentrácie a psychickej odolnosti, je v súčasnsti otvorená pre telesné postihnutia – chrbticové poranenia, po mozgovej obrne, amputovaných a tzv. les autres  (z franc. ostatní) v troch skupinách postihnutí. Súťaží sa v jednotlivcoch a družstvách, stojaci i vozíčkári. Súťažiaci strieľajú na terč, ktorý pozostáva z desiatich zón, zo stanovenej vzdialenosti. Súťaže riadi od roku 2007 medzinárodná lukostrelecká federácia International Archery Federation (FITA).

SLOVENSKO:

Vďaka zlatej medaile Imricha Lyócsu z PH 2004 v Aténach sa Slovensko zaradilo v tomto športe medzi najúspešnejšie krajiny. Štyri roky predtým získal tento rodák z Moldavy nad Bodvou v austrálskom Sydney bronz. K ďalším úspešným slovenským lukostrelcom a účastníkom PH patria Vladimír Majerčák a Miroslav Kačina.  Na ich úspechy nadviazal najnovšie Peter Kinik, ktorý sa na MS 2009  v českom Nymburku stal svetovým šampiónom v kladkovom luku.

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

Vladimír Majerčák, reprezentačný tréner

mobil:+421 905 305 482

mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

Predseda: Ingrid Šilonová

Členovia: Ján Šiška, Ivan Šimo, I. Krajčírik, Matúš Durný ml.

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!