The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Tenis na vozíku

tenisCHARAKTERISTIKA:

Zrodil sa v USA v 70. rokoch minulého storočia, ale prvýkrát sa objavil na paralympiáde až v roku 1992. Odvtedy si však vďaka svojej atraktivite získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete. Je riadený medzinárodnou tenisovou federáciou ITF, vďaka čomu má aj svoj celoročný okruh turnajov nazývaný  NEC Wheelchair Tennis Tour, ktorý kopíruje turnaje ATP. V porovnaní s tenisom zdravých má povolenú jednu podstatnú výnimku a tou je dvojitý odskok loptičky. Zápasy jednotlivcov i párov sa hrajú na dva víťazné sety. Najsilnejšími krajinami v tomto športe sú Japonsko, Francúzsko, Švédsko a Holandsko, ktoré sú výkonnostne pomerne vzdialené ostatným tímom.  Na PH sa hrá v dvoch kategóriách: open a quad. V open môžu hrať športovci s postihnutím  (resp. stratou) jednej alebo oboch nôh, v quade štartujú hráči s postihnutím minimálne troch končatín.

 

 

 

SLOVENSKO:

Naši tenisti na vozíku sa postupne posúvajú smerom hore v rebríčku, čo je vzhľadom na obrovskú konkurenciu v tomto športe veľkým úspechom. Po prvýkrát štartovali na PH v roku 2004, kde však Jozef Felix a Dávid Chabreček prehrali svoje prvé zápasy v singloch i vo štvorhre. O štyri roky neskôr v Pekingu pribudol Marek Gergely. Jozef Felix tam dosiahol prvé slovenské víťazstvo na PH v súťaži jendotlivcov, vo štvorhre spolu s Marekom Geregelym zdolali britský pár. V prvej skupine Svetového pohára v júli 2009 vylepšili Slováci v Nottinghame svoje najlepšie umiestnenie z 10. na 8. miesto. V Bratislave organizujeme každoročne turnaj Slovakia Open, ktorý je zaradený do spomínaného  NEC Wheelchair Tennis Tour – ITF 2.

 

KONTAKT PRE ZÁUJEMCOV:

MUDr. František Pisarčík, poverený riadením ŠTK

mobil: +421 905 415 818

mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

ZLOŽENIE ŠPORTOVO TECHNICKEJ KOMISIE:

 

© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!