The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

V nedeľu štartujú talenty na Remate

baner web sztpsUž túto nedeľu privíta stredisko zdravotne znevýhodnených športovcov na Remate deti z celého Slovenska, ktoré chcú stráviť týždeň plný športu, pohybu, súťaží a samozrejme dobrej nálady v rámci prvého letného mládežníckeho kempu „Hľadáme talenty 2015“. Organizátorom je Slovenský paralympijský výbor a partnermi projektu sa v tomto roku stali Nadácia Markíza a Allianz – Slovenská poisťovňa.

Tradícia mládežníckych kempov na Remate je naozaj bohatá a z radov mladých talentov, ktoré prešli ich bránami, sa zrodilo aj množstvo veľmi úspešných paralympijských športovcov. Žiarivými príkladmi z radov všetkých sú viacnásobný paralympijský medailisti Veronika Vadovičová a Jakub Krako, ktorí sa stali pre tohtoročnú kampaň projektu „Hľadáme talenty“ jej ambasádormi. Obidvaja sa spolu s ďalšími úspešnými paralympijskými športovcami aj aktívne zúčastňujú mládežníckych kempov, kde deti zoznámia nielen so svojimi dosiahnutými úspechmi, ale predovšetkým s konkrétnymi športovými disciplínami a súťažou v nich. Vďaka tomu si každý mladý účastník kempu môže v rámci bohatého 7-dňového programu vyskúšať viac ako desať športových disciplín, v rámci besied s premietaním fotiek a filmov sa dostane „priamo do diania“ najvýznamnejších športových podujatí, ako sú paralympijské hry, či majstrovstvá sveta. V rámci každej športovej disciplíny je pripravená jednoduchá súťaž, takže priestor dostane aj prirodzená detská súťaživosť a túžba po prvých víťazstvách.

Prvý letný športový kemp na Remate potrvá až do soboty 11. júla, ďalšie dva sa uskutočnia v augustových termínoch – od 2.7. do 8.7. a od 16.7. do 22.7.2015.

V priebehu mesiacov máj a jún prišlo na Slovenský paralympijský výbor množstvo prihlášok, takže organizátori tohtoročných kempov majú plné ruky práce, ako tento záujem uspokojiť a nesklamať všetkých tých, ktorí v športovaní a pohybe vidia svoju prázdninovú realizáciu. Okrem ocenenia „Absolútny talent kempu„ budú všetci účastníci na záverečnom vyhodnotení ocenení symbolickou medailou a diplomom, pričom dostanú aj odporúčania a rady, ako ďalej pokračovať v športovaní a zapojení sa do aktívneho paralympijského hnutia. Projekt „Hľadáme talenty“ našiel v tomto roku užitočný prienik aj s ďalším významným projektom Slovenského paralympijského výboru pod názvom Paralela. Vďaka tomuto projektu, ktorý sa realizuje v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia, sa pripravujú pre prax noví odborníci pre motiváciu prostredníctvom športu. A práve prví „motivátori“, ktorí vzídu z tohto projektu, budú mať v rámci letných kempov možnosť podieľať sa na ich priebehu i programe, ale predovšetkým môžu prevziať potrebný patronát nad mladými talentami aj v období, keď opustia pomyselné brány kempu.

V rámci prvého kempu (5.-11.7.2015) sú pripravené prezentácie, tréning i súťaž v zaujímavých paralympijských športoch ako paracyklistika, stolný tenis, plávanie, lukostreľba, streľba, tenis na vozíku, atletika, boccia, či letná príprava v zjazdovom lyžovaní. Tieto športy vhodne doplnia aj aktivity ako jazda na koni, rybolov, či obľúbený floorball. Keď k tomu pripočítame besedy o atmosfére a úspechoch z posledných zimných i letných paralympijských hier, rozprávanie a videoprojekciu o tom, ako náš skvelý adrenalínový športovec Ladislav Bočkor zdolal Kilimandžáro, alebo tradičný bohatý kultúrny program a všadeprítomnú dobrú náladu, nemožno pochybovať o tom, že tohtoročné letné mládežnícke kempy opäť ponúknu niečo netradičné a výnimočné. Niečo, čo v rámci letných prázdnin prináša radosť aj deťom, ktoré v živote nemali až tak veľa šťastia, ako ich zdraví rovesníci.

Pavel Bílik, koordinátor športu mládeže     

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!