The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

1. kemp plný talentov

hrdinovia3Veselý džavot detí, sústredených okolo sympatického chlapíka, ktorý sa s priateľským úsmevom na tvári podpisuje vedľa svojej fotografie v pamätnici z paralympiády v Londýne 2012. Aj takýto obraz charakterizoval záverečný deň 1. letného športového kempu pre zdravotne znevýhodnenú mládež Hľadáme talenty 2015. Vladislav Janovjak, bronzový medailista z Londýna 2012, spolu so svojim tímovým kolegom Ľubomírom Jančim a reprezentačným trénerom Branislavom Režňákom sa na Remate zastavili cestou na európsky pohár v paracyklistike, ktorý prebiehal tento víkend vo Vrátnej. Pre deti bola táto návšteva ďalšou skvelou príležitosťou „naživo“ spoznať svojich paralympijských hrdinov, ktorých športové výkony mali možnosť obdivovať v rámci večerných videoprojekcií a besied. Každému detskému účastníkovi organizátori na začiatku kempu venovali publikáciu s pútavými fotkami a športovými i ľudskými príbehmi našich najúspešnejších paralympionikov, pričom vtedy ešte žiadne z detí netušilo, že viacerí z nich na Rematu osobne zavítajú, predstavia svoj šport, pripravia v ňom pre nich pútavú súťaž a v rámci priateľských stretnutí a rozhovorov sa im do pamätnice aj ochotne podpíšu.

K zrakovo znevýhodnenému cyklistovi Vladovi Janovjakovi tak na stránkach pamätnice pribudli aj podpisy viacnásobného zlatého paralympijského medailistu v zjazdovom lyžovaní Jakuba Kraka, štvrtého zo ZPH v Turíne i Soči - zjazdára Martina Franceho, bronzového medailistu v stolnom tenise z PH Peking 2008 Miroslava Jambora, či boccistu Roberta Ďurkoviča a tenistu Mareka Gergelyho - účastníkov viacerých letných paralympiád. Rad prišiel aj na našich úspešných trénerov, keď sa deťom venoval a svoje bohaté skúsenosti odovzdal Peter Matiaško - dlhoročný tréner zjazdového lyžovania a cyklistiky, účastník najväčšieho počtu paralympiád v pozícii športovca a následne trénera.

A bolo by to málo, keby účastníci prvého kempu spoznali len športové odvetvia, ktoré títo úspešní paralympionici zastupovali. Ich veľký záujem a prirodzenú aktivitu vzbudili v priebehu týždenného programu aj športy ako handbike (prezentoval Ladislav Bočkor), plávanie (Peter Matiaško), lukostreľba (Milan Kašiak), atletika (Pavel Bílik), streľba (Štefan Kopčík), stolný tenis (Michal Babeľa) a príjemným doplnkom boli floorball, jazda na koni, či rybolov.

Všetci účastníci boli okrem bohatého programu odmenení aj symbolickou medailou a diplomom, vyhlásený však bol aj absolútny talent kempu. Spomedzi dievčat sa absolútnym talentom 1. kempu na Remate stala len 10-ročná Paulínka Cigániková z Bratislavy a u chlapcov dominoval 14-ročný Pavol Kočárik z Piešťan. Stáva sa už pomaly tradíciou, že kempov sa zúčastňujú aj deti spoza hraníc Slovenska. V minulom a predminulom roku to bol malý talent z Ukrajiny, tento rok si program prvého kempu do sýtosti užil aj temperamentný Vojto Utíkal z Českej republiky, ktorý si so svojim otcom nevedeli športový týždeň strávený na Remate vynachváliť. Aj takto sa myšlienka projektu „Hľadáme talenty“ dostáva do povedomia verejnosti, o čom svedčí aj veľký záujem o účasť na zvyšných dvoch kempoch. Tie sa na Remate uskutočnia v termínoch 5.-11. augusta a 16.- 22. augusta.

Pavel Bílik - koordinátor projektu

 

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!