The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Zákon o športe do vlády

zakon o sporteNedostatok financií a nejednotnosť športových zväzov dlhodobo spôsobujú regres slovenského športu. Doterajšie pokusy o zlepšenie stavu neboli dostatočne úspešné a trieštili sa na rôznych záujmoch subjektov zainteresovaných v oblasti športu. Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini dnes v Bratislave v úlohe gestora - spolu s čelnými predstaviteľmi športových zväzov a samotných športovcov - predstavil médiám základné piliere nového zákona o športe. Jeho právnu normu by mala už na budúci týždeň prerokovať vláda. V parlamente má prejsť prvým čítaním v septembri a druhým a tretím v novembri tak, aby bol zákon účinný od 1. januára 2016. 

„Skončilo sa pripomienkové konanie, v ktorom sme dostali 267 pripomienok a s väčšinou z nich sme sa vysporiadali. Nový zákon o športe tak prinesie viac transparentnosti, viac poriadku, zjednotí niektoré stanovy jednotlivých zväzov a vytvorí priestor na to, aby sme do športu mohli naliať viac peňazí," vysvetlil Peter Pellegrini, ktorý verí, že sa podarí presvedčiť vládu aj parlament, aby zákon schválili.

Podporu zákonu, ktorý sa tvoril dlhé mesiace „zdola“, so zainteresovaním športových odborníkov, funkcionárov aj športovcov, vyjadrili aj predstavitelia viacerých športových zväzov. Za športovcov aj členka MOV Danka Barteková, olympijský medailista v streľbe a predseda Komisie športovcov SOV Jozef  Gonci a hokejista Richard Lintner. Nový zákon má sprehľadniť financovanie a zabezpečiť športu viac peňazí. A to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo, čo by v istej miere pozitívne pomohlo aj športovaniu zdravotne znevýhodnených športovcov. Na tlačovej konferencii zastupoval SPV jeho  predseda Ján Riapoš.

 

Autor príspevku: Stano Ščepán

Foto: Ján Luky

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!