Logo
Vytlačiť túto stránku

V Prahe kraľovali naši curleri

Curling PrahaPočas víkendu sa v curlingovej hale v Prahe - Roztyloch konal medzinárodný curlingový turnaj Czech Open. Turnaja sa zúčastnilo šesť družstiev z Nemecka, Poľska, Čiech a Slovenska.

Družstvo v zložení Radoslav Ďuriš, Dušan Pitoňák, Monika Kunkelová, Imrich Lyocsa a Peter Zaťko odohralo päť zápasov. Ani v jednom zápase naši hráči nenašli premožiteľa a obsadili konečné 1.miesto.

„Medzinárodného curlingového turnaja v Prahe sa zúčastňujeme každý rok. Ale až teraz sa nám konečne podarilo v turnaji zvíťaziť. Je tu vždy veľmi silná konkurencia družstiev. Tohtoročný turnaj sme zaradili do nášho kalendára v príprave na majstrovstvá sveta, ktoré budú vo februári vo švajčiarskom Lucerne. Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo vyhrať. Takisto som rád, že v konfrontácií so silnými súpermi sme ukázali, že toho máme natrénovane dosť. Odhalili sme ale aj malé nedostatky, ktoré sa pokúsime do majstrovstiev sveta odstrániť. Najbližší víkend nás čaká ďalší kvalitný turnaj vo švajčiarskom Lausanne, a po vianočných sviatkoch ešte dva turnaje a vylaďovanie formy na tréningoch. Dúfam že minuloročné 4.miesto na MS mojich hráčov zdravo namotivovalo a pokúsia sa dosiahnuť ešte viac. Na turnajoch stále potvrdzujú, že stále patria k svetovej špičke." - skonštatoval reprezentačný tréner František Pitoňák.

Konečné poradie turnaja:

1.            Slovensko

2.            Česká republika „A"

3.            Nemecko

4.            Poľsko

5.            Česká republika „B"

6.            Česká republika „C"

Naposledy zmenené