The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Rio bez ruských paralympionikov

ruski sportovciMedzinárodný paralympijský výbor vylúčil Rusko z paralympiády v Rio de Janeiro 2016. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP. Ruský paralympijský výbor má 21 dní na odvolanie sa voči rozhodnutiu IPC.

"Rusko bolo okamžite suspendované vzhľadom k neschopnosti plnenia povinnosti člena IPC, najmä smerom k antidopingovým predpisom IPC a Svetovej antidopingovej agentúry (WADA)," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení IPC. IPC sa rozhodol takto konať aj na základe správy Richarda McLarena. McLaren vo svojej správe zistil okrem systematického dopingu v Rusku aj 35 "stratených pozitívnych nálezov" z paralympijských disciplín medzi rokmi 2012 až 2015.

"Som znechutený z toho, že medaila mala prednosť pred morálkou. Obrovská korupcia v antidopingovom systéme je v kontraste s pravidlami a zasiahla duch paralympijského športu. Ukazuje sa obrovské pohŕdanie zdravia a pohody športovcov, čo rozhodne nemá miesto v paralympijskom športe. Ich túžba po sláve za každú cenu poškodila integritu a imidž všetkých športov," vyjadril sa k rozhodnutiu prezident IPC Philip Craven. Ruský paralympijský výbor bol v rámci IPC suspendovaný a tým pádom sa jeho športovci nemôžu zúčastniť nielen LPH Rio 2016, ale aj všetkých ďalších súťaží pod hlavičkou IPC.

Zástupcovia ruského športu v zápätí oznámili, že sa proti tomuto rozhodnutiu odvolajú na športový arbitrážny súd CAS. Podľa ruského ministra športu Vitalija Mutka odporuje uplatnenie kolektívnej viny zdravému rozumu. "Podáme žalobu na CAS. Budeme za našich športovcov bojovať," uviedol Mutko pro agenturu Interfax.

Predseda Ruského paralympijského výboru Vladimír Lukin pre ITAR-TASS uviedol, že Ruský paralympijský výbor je pripravený v prípade, že sa potvrdia obvinenia zo správy WADA, prijať tie nazávažnejšie rozhodnutia a opatrenia. Ak sa preukáže, že niektorí členovia Ruského paralympijského výboru, vrátane jeho predsedu, konali nečestne, či protizákonne, vyvodia okamžite osobnú i trestnoprávnu zodpovednosť. Apeluje preto na všetky vyšetrovacie orgány, vrátane Interpolu, aby vo veci vyšetrovania bezodkladne konali, pričom Ruský paralympijský výbor je pripravený poskytnúť maximálnu súčinnosť a spoluprácu. Je však podľa neho neprijateľné, aby bol Ruský paralympijský výbor bez konkrétnych dôkazov označený za "komplica" možného protiprávneho konania. "Je nespravodlivé urobiť z obetí podozrivých" uviedol Lukin.

Razantnosť rozhodnutia IPC voči všetkým ruským paralympijským športovcom, ktoré je dokonca prísnejšie, ako rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru, spolu s uplatnením kontroverzného princípu kolektívnej viny, určite prinesie pre mnohých športovcov Ruskej federácie obrovské sklamanie v podobe zákazu účasti na najvýznamnejších športových podujatiach IPC a to aj v prípade, že sa prehrešku voči princípom antidopingu objektívne nikdy nedopustili... 

 

Pavel Bílik

Zdroje: agentúry AP, Interfax a ITAR-TASS

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!