The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Dnes začínajú v Riu XV. PH

rio1Už dnes o 18:15 hod. miestneho času (23:15 SELČ) sa v Riu začne otvárací ceremoniál XV. paralympijských hier. Na ploche štadióna sa medzi výpravami z celého sveta predstaví aj naša slovenská. V Riu nás bude v rámci 67 člennej výpravy reprezentovať 29 športovcov v 9 športových odvetviach - atletika, boccia, cyklistika, jazdectvo, lukostreľba, plávanie, stolný tenis, streľba, tlak na lavičke.

Naše medailové očakávania sa budú upierať tradične k stolnému tenisu. Ten je od Atén 2004 našim najúspešnejším športom. V Pekingu a Aténach sa postaral o štyri zo šiestich slovenských cenných kovov. Ján Riapoš bude navyše obhajovať výnimočný výsledok z roku 2012 - dve zlaté - zo súťaže jednotlivcov a zo súťaže družstiev. V cyklistike budeme mať na dráhe trojnásobného majstra sveta Jozefa Metelku a na ceste šampióna z minuloročných MS Patrika Kurila. V športovej streľbe sa očakávania sústreďujú na Veroniku Vadovičovú, ktorá dokazovala počas 4 uplynulých rokov mimoriadnu formu a k titulom majsterky sveta a Európy pridala aj svetový rekord. Na svoju prvú paralympijskú medailu túžobne čakajú boccisti. Pár BC4 sa stal majstrom Európy 2015, Samuel Andrejčík (BC4) je majstrom Európy z roku 2013. V atletike budeme mať v hre svetového šampióna Adriána Matušíka, ktorý sa predstaví v disciplíne hod diskom. A v neposlednom rade sa naše nádeje upierajú k lukostrelcom, kde má nesporné medailové ambície Marcel Pavlík, majster Európy z roku 2014 a po dva roky aj najlepší lukostrelec Slovenska.  

Dejiskom zahajovacieho ceremoniálu bude kultový štadión Maracaná, známy najmä kvôli futbalu, ktorý uzavrú o 17:30 hod. Bol postavený k MS 1950 vo futbale a jeho pôvodná kapacita bola 200 tisíc divákov! Po poslednej rekonštrukcii k MS 2014 sa znížila na súčasných 78.639 sediacich divákov. Maracaná je iba ľudový názov - oficiálny je Estadio Jornalista Mario Filho, po známom brazílskom novinárovi. Konal sa tu aj otvárací ceremoniál nedávnych OH. Podieľať sa na ňom bude cca 500 profesionálov, vrátane choreografov a umelcov, spolu s 2.000 dobrovoľníkmi. Do predaja sa ponúklo približne 50 tisíc lístkov. Program pripravila trojica - návrhár Fred Gelli, spisovateľ Marcelo Rubens Paiva a umelec Vik Muniz. Gelli prisľúbil, že ceremoniál prenesie na všetkých bezhraničnú energiu, šírenú paralympijskými športovcami. Paiva zasa tvrdí, že to bude "najväčší symbol tolerancie a rešpektu k druhým". Motto ceremoniálu znie “Every Body Has A Heart“ (Každé telo má srdce), čo odráža celkové zameranie programu na človeka s jeho pocitmi, problémami, solidaritou a láskou. Jednou z hviezd večera bude bude americká parasnowboardistka Amy Purdy, ktorá v Soči 2014 získala bronzovú medailu. Objavila sa už v americkom televíznom programe "Dancing with the Stars" a zajtra bude tancovať sambu so zatiaľ utajeným partnerom. Na plochu nastúpi viac než 4. 000 športovcov, ktorí zastupujú viac než 160 krajín (pôvodne bolo prihlásených 176 krajín). Každá krajina má svojho vlajkonosiča. Za Slovensko je určený najúspešnejší letný paralympionik Ján Riapoš, náhradníkom je atlét Adrián Matušík. Slovenská výprava má 67 členov, z toho 29 športovcov. Lídrom „parády“ bude Ibrahim Al Hussein, sýrsky utečenec, ktorý bude súťažiť ako člen Nezávislého tímu paralympijských športovcov (IPA) na týchto hrách. Ceremoniál bude obsahovať „live“ kreáciu umeleckého diela Vika Muniza. Počas sprievodu športovcov vytvorí 500 dosiek, ktoré budú niesť členovia viacerých výprav, gigantickú mozaiku. Jej výsledok zostáva zatiaľ tajomstvom. Jedným z vrcholov slávnostného večera bude tradične zapálenie paralympijského ohňa ako signálu oficiálneho začatia hier. Pochodeň putovala naprieč Brazíliou počas siedmych dní a vystriedalo sa pri tomto akte 500 nosičov. Štvoruholníková pochodeň symbolizuje štyri paralympijské hodnoty - odvahu, odhodlanie, inšpiráciu a rovnosť. Očakávať neočakávané. Paiva opisuje tvorivý tím ceremoniálu ako "neposlušné deti v zadných laviciach triedy, proste šialencov“. "My predkladáme bláznivé nápady a tie sú napokon všetky schvaľované“, dodal.

Športovci reprezentujúci Slovensko na XV. PH v Riu:

Šport ŠportovecNavádzač
atletika  A. Matušík, M. Kuřeja  
boccia  S. AndrejčíkR. MezíkJ. NagyT. KrálR. ĎurkovičL.ĎurdínováM.  Balcová  
cyklistika  J. MetelkaV. JanovjakA. OroszováP. Kuril J. Gallik
drezúra  K. Jobbágyová  
lukostreľba  P. KinikM. Pavlík,  
plávanie  K. Petrikovičová  
stolný tenis  J. RiapošR. Revúcky, M. LudrovskýP. Mihálik,  R. Csejtey, A.  KánováM. Jambor  
streľba  V. VadovičováR. Malenovský, Jozef Široký  
tlak na lavičke  M.Kamzík  

 

tímRIO

Zdroj:www.spv.sk

 

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!