Logo
Vytlačiť túto stránku

Medailová žatva pokračuje!

cyklistika Rio doubleSiedmy súťažný deň v Riu priniesol pre Slovenské paralympijské družstvo opäť fantastickú medailovú žatvu. Pred chvíľou sa o ďalší obdivuhodný zápis do paralympijskej histórie postarala naša cyklistická dvojica - Jozef Metelka a Patrik Kuril. Po suverénnom účinkovaní Jozefa Metelku na dráhe sa dnes v kategórii C4 išla časovka na ceste. Dá sa bez nadsázky povedať, že Slovensko v nej ovládlo stupeň víťazov, keď na našu veľkú radosť v nej získal Jozef Metelka už svoju druhú zlatú medailu a Patrik Kuril svoju vôbec prvú paralympijskú medailu - s bronzovým leskom. Jozef Metelka v nej dosiahol čas 37:52.84 pred druhým Austrálčanom Kylem Bridgwoodom (38:23.21), čiže s viac ako 30 sekundovým náskokom. Čas Patrika Kurila v cieli časovky, ktorý mu zabezpečil bronzovú priečku mal hodnotu 39:07:55. Našich chlapcov ešte čaká v Riu cestný pretek, v ktorom budú ich šance na výborný výsledok opäť živé!

Pre všetkých priaznivcov slovenského paralympíjskeho športu si teda nevieme predstaviť lepšiu bilanciu, ako tú, ktorá je od dnes veľmi príjemnou realitou: 8 medailí, z toho 5 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzová! Okrem toho tieto dve medaile znamenajú, že dnes Slovensko zaokrúhlilo počet všetkých paralympijských medailí na 100!

Časovku absolvovali aj ďalší naši reprezentanti. Handbikerka Anna Oroszová skončila v kategórii H1-3 na ôsmej priečke, zrakovo znevýhodnený Vladislav Janovjak v tandeme s pilotom Jánom Gallikom (MB) sa umiestnili na 14. priečke.

Do toho Slovensko!!!

 

Pavel Bílik

Naposledy zmenené