The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Leto úspešné pre talenty

HT zaverV piatok 25.8. sa na Remate skončí tohtoročná bohatá séria letných športových kempov Hľadáme talenty, ktoré pravidelne organizuje Slovenský paralympijský výbor pre zdravotne znevýhodnené deti so záujmom o šport z celého Slovenska. Po úspešnej sérii troch zimných kempov sa počas tohtoročného leta podarilo zorganizovať až štyri letné kempy, keď okrem už osvedčeného formátu motivačného kempu prebehli tri kempy so zameraním na konkrétne športové odvetvia - stolný tenis, plávanie a boccia. Celkovo sa na letných kempoch vystriedalo 45 detí, ktoré spolu so svojimi 38 asistentami dostali príležitosť počas celého týždňa absolvovať zaujímavý športový program.

Úspešné športové leto teda vyvrcholí práve v týchto dňoch v Stredisku športu zdravotne znevýhodnenej mládeže na Remate záverečným kempom, ktorý je zameraný predovšetkým na všeobecnú prezentáciu letných paralympijských športov, pričom základným cieľom je motivácia detí a ich asistentov v oblasti športu zdravotne znevýhodnených, ale aj získanie potrebných tréningových a športových návykov. Každý deň je venovaný dvom novým paralympijským športom, pričom okrem ich ukážky, jednoduchého tréningu a súťaže prebiehajú aj besedy, či videoprojekcie za účasti našich najúspešnejších paralympionikov.

My sme mali možnosť pocítiť atmosféru poobedia, ktoré bolo venované práve športu, ktorý nám dlhodobo robí veľkú radosť a šíri dobré meno Slovenska ďaleko za jeho hranicami. Športová streľba dnes naozaj patrí k historicky najúspešnejším paralympijským športom. A kto iný by mohol upútať pozornosť zúčastnených detí pre tento krásny šport lepšie, ako trojnásobná zlatá paralympijská medailistka Veronika Vadovičová, ktorá na Rematu zavítala spolu s reprezentačným trénerom Milanom Goleňom. Príjemným obohatením bola účasť ich dlhoročného „streleckého“ priateľa Martina Adámka z Českej republiky, ktorý je držiteľom medailí z majstrovstiev sveta i Európy v streľbe zrakovo znevýhodnených. Opýtali sme sa ho preto prvého, ako sa mu páči atmosféra prebiehajúceho kempu. „Na Slovensku sa cítim vždy dobre a čo sa týka kempu pre tieto deti, je to výborná myšlienka. Moja zbraň so zvukovou navigáciou ich hneď od začiatku veľmi zaujala a bolo pre mňa zábavné pozorovať nielen nadšenie detí, ale často aj nadšenie rodičov pri povzbudzovaní svojich ratolestí. V rámci Českej republiky som nebol v súvislosti s podobnou aktivitou nikdy oslovený, oveľa častejšie pomáham pri podobných príležitostiach svojim priateľom na Slovensku.“

Zatiaľ čo skupinka detí a rodičov zápasili so zvukovou navigáciou Martinovej vzduchovky, neďaleko od nich zaznievajú skutočné výstrely. To Veronika Vadovičová na improvizovanom stanovišti trpezlivo a ochotne ukazuje každému malému športovcovi, ako správne uchopiť zbraň, zamieriť a čo najpresnejšie trafiť do terča. Malí strelci majú z každého výstrelu prirodzene obrovskú radosť a pochvala od zlatej paralympijskej medailistky je v tomto smere tým najlepším povoleným dopingom. Veronika je v rámci projektu Hľadáme talenty jeho významnou ambasádorkou a preto sa pýtame aj na tohtoročnú novinku, ktorou budú už v najbližšom období víkendové zrazy juniorského tímu športovej streľby. „Konečne sa nám podarilo v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom zohnať potrebné materiálne vybavenie, ktoré je pre kvalitný tréning mladých streleckých talentov doslova kľúčové. Máme už aj výber niekoľkých talentovaných detí z predchádzajúcich kempov, takže v októbri by sme už mohli v rámci prvého tréningového zrazu tu na Remate začať pracovať s perspektívnymi mladými strelcami. Verím, že v budúcnosti práve z prostredia juniorského tímu môže vzísť pre Slovensko ďalší paralympijský víťaz“, dodáva s úsmevom Veronika Vadovičová.

Okrem detí prejavujú obdivuhodnú dávku záujmu aj rodičia zúčastnených detí, ktorí neďaleko streleckého stanovišťa živo diskutujú s reprezentačným trénerom Milanom Goleňom. Nás zaujímalo, či môže reprezentačný tréner objaviť na kempe aj taký skutočne nefalšovaný mladý talent pre športovú streľbu. „Na každom kempe môže podľa mňa tréner vidieť veľa detí, ktoré sú vhodné pre ten ktorý šport. Aj tu medzi deťmi vidím, že veľa z nich má predpoklady a pozitívny vzťah k športovej streľbe. Z minuloročných kempov by sme napríklad veľmi radi zaradili do juniorského tímu minimálne dve deti, ktoré môžu byť jeho dôležitou súčasťou. Rád sa s Veronikou zúčastním aj ďalších kempov, pretože okrem množstva talentov je tu aj kopec dobrej energie, pohody a zábavy“.

Kým v minulosti sa kempov deti zúčastňovali bez sprievodu rodičov, v posledných štyroch rokoch organizátori presadzujú model zohľadňujúci účasť rodičov, či osobných asistentov, ktorí sú súčasťou všetkých prebiehajúcich aktivít kempu. Takto môžu do ďalšieho života dieťaťa veľmi účinne preniesť všetko to, čo sa na kempe naučili, čo získali. A čo hovorí na práve prebiehajúci kemp jedna zo zúčastnených mamičiek? „Mám možnosť sa so svojim synom po prvý krát zúčastniť takéhoto kempu. Má veľmi rád predovšetkým loptové hry a preto nás najviac zaujali ukážky stolného tenisu a tenisu na vozíku. Veľmi sa mi páči, ako sa úspešní paralympijskí športovci venujú deťom a ukazujú im, čomu by sa v živote mohli venovať, v čom by mohli naďalej rozvíjať svoj talent a byť úspešní. Veľmi nám je ľúto, že na špeciálnej škole, ktorú náš syn navštevuje, nemajú telocvičňu a preto by sme radi v budúcnosti našli nejaké iné možnosti pre šport, najskôr v spomínanom stolnom tenise“.

Športovou streľbou sa zavŕšil bohatý štvrtkový športový program kempu a deti odchádzajú na zaslúženú večeru, ktorá sa podáva v rámci komplexu ubytovacieho zariadenia na Remate. Toto je plne prispôsobené pre pohyb osôb s telesným znevýhodnením a tak vozičkári využívajú moderný výťah, alebo vylepšujú svoju silu a kondíciu použitím šikmej prístupovej rampy. Nad bezpečnosťou presunu celej skupiny na večeru, ale zároveň aj nad všadeprítomnou dobrou náladou dohliada jeden z najskúsenejších organizátorov projektu na Remate – vedúci kempu Ján Strmenský.  Opýtali sme sa ho preto, ako hodnotí atmosféru tohto kempu. „Tento kemp je počas týchto letných prázdnin jediný s univerzálnym zameraním na všetky športy, takže sa stretávame s deťmi, ktoré sa ešte žiadneho podobného kempu nikdy nezúčastnili. Preto je pre nich spolu s rodičmi, či asistentmi veľa vecí úplne nových a získavajú skúsenosti, ktoré doteraz nemali možnosť nikde prežiť. Ku všetkému pristupujú disciplinovane a s veľkým záujmom“.

Na ďalší deň čaká na účastníkov kempu ďalší zaujímavý program, veď prezentácia lukostreľby patrí každoročne k tým najpútavejším. V piatok sa deti vrátia do svojich domovov a my veríme, že motiváciu a skúsenosti, ktoré na kempe získali, dokážu s pomocou svojich rodičov a asistentov aj konkrétne využiť a zaradiť šport a pohyb na dôležité miesto v rebríčku svojich každodenných aktivít.

Veríme, že sme opäť urobili veľký kus dobrej práce, ktorá sa prejaví na celkovo zdravšom a sebavedomejšom živote zdravotne znevýhodnených detí a ktorá má potenciál priniesť pre slovenský šport ďalšie výrazné športové nádeje, či neskôr aj nových úspešných paralympionikov. Organizátori už teraz premýšľajú, ako posunúť projekt pre nasledujúce obdobie opäť na kvalitatívne vyššiu úroveň. Na záver nás preto zaujímal aj názor projektového manažéra Slovenského paralympijského výboru pre Stredné Slovensko Juraja Mederu. Aké vidí on perspektívy projektu Hľadáme talenty pre rok 2018?

„V ďalšom roku sa chceme zamerať na úspešné paralympijské športy a pokúsime sa posunúť ďalej filozofiu kempov so zameraním na konkrétne vybrané športové odvetvia. Rád by som v programe kempov privítal aj ďalšie paralympíjske športy, ktoré sme tu doteraz nemali. Tie môžu byť z hľadiska motivačného skutočným obohatením a vhodným prostriedkom na posúvanie hraníc svojich možností pre všetkých zúčastnených mladých športovcov“.

Záverom ďakujeme všetkým, ktorí aj v tomto roku prispeli k vynikajúcej športovej i spoločenskej úrovni projektu Hľadáme talenty a budeme sa tešiť na stretnutie s ďalšími malými športovcami v rámci aktivít podobného charakteru, ktoré pre nich Slovenský paralympijský výbor už teraz pripravuje. Viac informácií o projektoch so zameraním na deti a mládež so zdravotným znevýhodnením môžete nájsť na stránke www.spv.sk v sekcii „Mládež“.

Pavel Bílik, koordinátor športu mládeže pri SPV

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!