Logo
Vytlačiť túto stránku

Máme majstrov sveta v bocii!

BISFed 2018 Boccia horizontal bluePo fantastickom finále kategórie BC4 Majstrovstiev sveta v boccii v Liverpoole ešte dlho halou znelo už všetkým dobre známe skandovanie nášho tímu "Slovensko valcuje!!!". To práve vďaka nášmu páru (Samuel Andrejčík, Miška Balcová, s náhradníkom Martinom Strehárskym a trénerom Martinom Gabkom) svet opäť uznal, že titul majstrov sveta je v správnych rukách. Veď Miška so Samom v Liverpoole skompletizovali úctihodnú zbierku - k titulom európskych šampiónov, paralympijských víťazov, víťazov svetových pohárov pribudol aj ten vytúžený, svetový! Vzhľadom na skutočnosť, že to všetko stihli v doslova juniorskom veku (Samo 21 a Miška 23), je to fantastická vizitka slovenského paralympijského športu a slovenskej boccie. Mimochodom tá sa už vyše 15 rokov bez prestávky v kategórii BC4 drží v svetovej "Top špičke", čo nedokázali ani mnohé veľké svetové boccistické veľmoci.

Dnes v Liverpoolskom finále "odprevadili" do pozície smutných vicemajstrov pár Thajska, keď zvíťazili pomerom 4:2. Prvé tri smeny boli mimoriadne vyrovnané, no v poslednej štvrtej už súper stratil nervy i recept na presnú a spoľahlivú hru nášho páru.

Zaslúžene si tak Slovensko z Liverpoolu vezie domov titul majstrov sveta a je jasné, že to nebolo posledný krát, keď bude o našich boccistoch počuť v medajlových komentároch ďaľších významných podujatí! Najbližšie sa predstavia už v septebri na Regional Open v Poľsku.

Slovensko do tohoooooo!!!