The best bookmaker bet365

Best bookmaker bet365 register

A+ A A-
Bleskovky
V sekcii "Register" nájdete množstvo pravidelne aktualizovaných informácií, týkajúcich sa členskej základne našho zväzu.                Formuláre a tlačivá sú k dispozícii v sekcii "O nás", nájdete tu aj fakturačné údaje zväzu, či dôležité dokumenty ako platné Stanovy, či smernice.

Vydarený turnaj Slovakia Open

japonec SOTnV2019

Trnava bola v dňoch 13. – 16. júna dejiskom už XXVI. ročníka medzinárodného turnaja SLOVAKIA OPEN 2019 v tenise na vozíku. Na dvorcoch TC Empire sa predstavilo 18 hráčov, z toho dvaja slovenskí reprezentanti.

V semifinále dvojhry si napokon zahrala štvorica najvyššie nasadených hráčov a prvenstvo si prekvapujúco odniesla turnajová „štvorka“ Japonec Daisuke Arai. Ten vo finále zdolal najvyššie nasadeného Izraelčana Adama Berdichevského 7:5, 6:4.

S víťazom dvojhry odohrala výborný zápas naša jednotka Marek Gergely, ktorý mu vo štvrťfinále podľahol po vyrovnanom priebehu 3:6, 5:7. V druhom kole prešiel Marek cez Gruzínca Berdzenishviliho dvakrát 6:0 a Tomáš Masaryk cez Čecha Svášeka 6:0, 4:6, 6:3, vo štvrťfinále vypadol so spomínaným Berdichevským 0:6, 2:6.

Štvorhra sa stala korisťou izraelskej dvojice Adam Berdichevsky – Guy Sasson, ktorá vo finále zdolala český pár Michal Stefanu – Tomáš Svášek 6:1, 6:2. Slovenskí zástupcovia Gergely a Masaryk vypadli v semifinále s víťazmi po setoch 2:6,1:6.

Turnaj SLOVAKIA OPEN 2019 sa odohral ako súčasť série UNIQLO Wheelchair Tennis Tour „Turnaj má dlhú a bohatú históriu. V súčasnosti patrí do kategórie Future, ale v budúcnosti by sme chceli ísť do vyššej kategórie, aby sme na Slovensko dostali aj hráčov z užšej svetovej špičky“, uviedol predseda SPV a SZTPŠ Ján Riapoš.

Šéf paralympionikov osobitne vyzdvihol skvelé podmienky v TC Empire, kde od roku 2012 našiel tento turnaj nový domov. „Navyše je tu potenciál významného rastu celého vozíčkarského tenisu na Slovensku v spolupráci s TC Emipre“, zdôraznil. Deň pred začiatkom turnaja došlo v Bratislave počas tlačovej besedy k podpisu Memoranda o spolupráci medzi SZTPŠ, SPV a TC Emipre Trnava. „Sme plne bezbariérovo vybavení. Máme 16 antukových dvorcov, hotel, a teda všetko na jednom mieste. A chceme pomôcť k naplneniu hlavného cieľa – účasti našich tenistov na vozíku na PH 2020 v Tokiu“, uviedol športový riaditeľ trnavského klubu Tomáš Boleman.

Turnaj bol jedným z míľnikov našich hráčov na tejto ceste. „Mojim cieľom je dostať sa minimálne do prvej svetovej 40 - ky, ktorá zaručuje účasť na PH 2020 v Tokiu“, uviedol Marek Gergely, aktuálne 48. hráč sveta.

SLOVAKIA OPEN začala písať svoju históriu ešte v roku 1993 a do roku 2011 sa hrávala v Bratislave. Aj vďaka tomuto turnaju sa postupne slovenský tenis na vozíku zlepšoval a naši hráči sa predstavili na PH v rokoch 2004 - 12.

 

Autor článku: ROMAN VÉGH

Naposledy zmenené

Partneri

S podporou

 

ministerstvo logo 

Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport

v roku 2019: 1 546 180 eur

                                                                        

Výmenu okien na Chate SZTPŠ

podporil a realizoval

BEService logo doplnkove

Nájdete nás na Facebooku© 2013 sztps.sk | Powered by Joomla!