Na French Open bojuje o kvalifikačné body aj dvojica našich parastolných tenistov

Dvojica našich reprezentantov v parastolnom tenise Peter Mihálik a Boris Trávníček (obaja TT4) bojujú v týchto dňoch na parížskom turnaji French Open 2023 o body do kvalifikácie na PH Paríž 2024. Obaja na kvalitne obsadenom turnaji predvádzajú veľmi dobré výkony, do bojov o medaily sa však v súťaži dvojhier prebojoval iba Trávníček. Po vyrovnanom semifinálovom zápase získal bronzovú medailu.

Vo štvrtok odštartoval v parížskej štvrti Saint Quentin en Yvelines súťažou dvojhier stolnotenisový turnaj s faktorom 40 French Open 2023. V kategórii TT4 sa v nej predstavili aj naši parastolní tenisti Boris Trávníček a Peter Mihálik. Turnaj je veľmi kvalitne obsadený, nakoľko množstvo hráčov naháňa  body do svetového renkingu v rámci náročného cyklu kvalifikácie na PH Paríž 2024. Preto v kategórii TT4 súťažilo 17 hráčov, z toho 14 z prvej 25-ky svetového rebríčka. Obidvaja naši reprezentanti boli vzhľadom na kvalitné obsadenie turnaja nasadení do veľmi ťažkých skupín.

Boris Trávníček hral napriek tomu v skupinovej fáze výborne. Prvý zápas proti Japoncovi Saitovi zahral takticky perfektne a vyhral 3:0. S Japoncom pritom nemal dobrú bilanciu, keď mu na predchádzajúcom turnaji podľahol 0:3. Ďalší zápas proti Egypťanovi Eidovi dokázal zvládnuť hlavne vďaka presnej útočnej hre a opäť triumfoval pomerom 3:0. Tretí zápas, v ktorom nastúpil proti saudsko-arabskemu súperovi, bol pre nášho uvoľnene hrajúceho reprezentanta už iba povinnou jazdou. Výhra 3:0 ho na tomto naozaj kvalitne obsadenom turnaji posunula priamo do štvrťfinále bez straty jediného setu.

Boris Trávníček na turnaji potvedil skvelú formu

Výsledkovo sa v skupinovej fáze turnaja menej darilo Petrovi Mihálikovi. Napriek tomu, že prehral obidva zápasy v skupine s rebríčkovo vyššie postavenými hráčmi, jeho výkon bol veľmi kvalitný. Napriek tomu nedokázal z ťažkej skupiny postúpiť a skončil v skupinovej fáze až na 3. mieste.

Výsledky 1. deň:

Trávníček – Saito (JPN) – 3:0

Trávníček – Eid (EGY) – 3:0

Travnicek – Alsalhi (KSA) – 3:0

1.miesto v skupine – postup do 4-finále

Mihálik – Turan (TUR) – 1:3

Mihálik – Shi (CHN) – 2:3

3. miesto v skupine – nepostúpil do vyraďovacej fázy

Boris Trávníček pokračoval vo svojej vynikajúcej hre aj počas druhého dňa parížskeho turnaja. Vo štvrťfinále sa stretol s dobre hrajúcim domácim reprezentantom Delarquom, ktorého po výbornom taktickom výkone dokázal zdolať 3:0. V semifinále však narazil na kvalitného Turka Turana, s ktorým prehral 1:3. Zápas bol však veľmi vyrovnaný a lámal sa vždy až v koncovkách. jednotlivých setov. Náš reprezentant si tak zo súťaže dvojhier odnáša bronzovú medailu.

Výsledky 2. deň:

Trávníček – Delarque (FRA) – 3:0

Trávníček – Turan (TUR) – 1:3.

Turnaj v Paríži pokračuje súťažami štvorhier. V kategórii MD8 účinkuje aj naša dvojica  Trávníček – Mihálik.

Z Paríža informoval tréner Andrej Bardoň

Foto: A. Bardoň, archív SZTPŠ