Naši mladí boccisti na MS juniorov prekvapili

V pondelok 10. júla sa v Portugalskom Póvoa de Varzim  rozbehli súťaže 1. ročníka Majstrovstiev sveta mládeže v boccii. Tie sú určené pre mladých bocistov z celého sveta vo veku 13 až 21 rokov. Nie je náhoda, že usporiadaním tohto podujatia bolo poctené práve mesto Póvoa de Varzim, nakoľko toto je pravidelne dejiskom viacerých svetových podujatí v boccii a Portugalci ho už považujú z nepísané „hlavné mesto boccie“. Dnešný deň 14. júl je posledným hracím dňom šampionátu a tak môžeme bilancovať vystúpenie našich mladých boccistických nádejí na ňom.

Reprezentáciu juniorov Slovenska na šampionáte tvorila pätica hráčov – Rebeka Husvéthová (kategória dievčatá BC1), Eliška Jankechová a Nina Melicherová (kategória dievčatá BC2), Samuel Sloboda (kategória chlapci BC1) a Šimon Mizera (kategória chlapci BC3).

Najlepší výsledok dosiahla Eliška Jankechová (BC2), ktorá v konkurencii hráčok z Portugalska, Brazílie a Slovenska vybojovala zlato. Okrem zaváhania s bronzovou Portugalkou Monicou Costaovou vyhrala všetky svoje zvyšné zápasy. Druhá naša zástupkyňa v kategórii dievčatá BC2 Nina Melicherova obsadila 4. miesto a to zásluhou výhry nad Brazílčankou Isabellou Da Silveirou.

Eliška Jankechová získala titul majstra sveta v kategórii BC2

O druhý vzácny kov sa postarala v kategórii dievčatá BC1 Rebeka Husvéthová, keď v konkurencii 4 hráčok získala striebornú medailu. Hoci v rámci vzájomných zápasov mali tri pretekárky na svojom konte po jednom víťazstve, naša reprezentantka ako jediná z nich zaznamenala aktívne skóre +4.

Kompletnú medailovú zbierku Slovenska zo súťaže jednotlivcov zavŕšil Samuel Sloboda, ktorý v kategórii chlapci BC1 získal bronz po víťazstve nad Pedrom Velosom z Portugalska. Svoje zastúpenie sme mali aj v kategórii muži BC3, kde Šimon Mizera obsadil  konečné 9. miesto.

Včera a dnes boli na programe zápasy v súťaži tímov a párov. Aj tu sme mali svoje zastúpenie, keď tím v zložení Eliška Jankechová, Rebeka Husvéthová a Samuel Sloboda obsadil konečné 3. miesto.