Prvé majstrovstvá SR ako základný kameň rozvoja parabadmintonu

Premiérový ročník turnaja Slovak parabadminton open 2023 je úspešne za nami. Zorganizoval ho Klub priateľov športu Košice a tešiť sme sa mohli aj z účasti viacerých hráčov zo zahraničia. V turnajových súbojoch sme mohli vidieť aj Slovákov.

V kežmarskej hale Fokus+ sa v sobotu 4. novembra 2023 odohral prvý ročník medzinárodných majstrovstiev Slovenska v parabedmintone. Na pozvanie Klubu priateľov športu Košice sa na kurtoch zišlo 21 hráčov a hráčok z Českej republiky, Poľska a Slovenska. Súťažilo sa v 11 kategóriách.

Potešujúce bolo, že v turnajových súbojoch sa predstavilo osem hráčov a jedna hráčka zo Slovenska. A aj keď sme na majstrovský titul nedosiahli, bola to výborná príležitosť, ako sa porovnať so súpermi z iných krajín. Pre niektorých to bol vôbec prvý turnaj v živote, takže sa mohli nadýchať atmosféry a získať prvé skúsenosti. Tak, ako na každom parabedmintonovom turnaji, aj v Kežmarku sa po každom zápase medzi súpermi debatovalo. Aj preto rady od skúsenejších hráčov zo zahraničia prichádzali bezprostredne po výkone.

Turnaj bol ďalším krokom v našej snahe o prezentáciu parabedmintonu na Slovensku a o priblíženie sa ku krajinám s bohatšou parabedmintonovou históriou. Veríme, že sme položili základný kameň a Slovak parabadminton open si tak nájde pevné miesto v športovom kalendári aj v nasledujúcich rokoch.

Informoval: Robert Hornung